Genel Başkan Yardımcısı , seçimi ve Cumhurbaşkanı ’ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya ilişkin, “Türkiye mesajını verdi. Mesajı anlayabilmiş değil. Biz seçmenin mesajını çok iyi anladık. Seçmenin mesajı Türkiye’nin huzuru için Türkiye’nin bütünlüğü için Türkiye’nin birliği için çocuklarımızın geleceği için üretmeyi söylüyor, sevgiyi söylüyor, huzuru söylüyor, adaletli olmamızı söylüyor, liyakatlı olmamızı söylüyor” dedi.


MEHTAP GÖKDEMİR/TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Ağbaba, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ağbaba, “Türkiye mesajını verdi, ‘Türkiye birden büyüktür’ dedi dünyaya diyorlar ya, dünya 5’ten büyüktür, Türkiye birden büyüktür mesajı verildi. Adalet yürüyüşünde bir araya gelen toplum İstanbul seçimlerinde beraberdi. O yürüyüşte hak, hukuk, adalet demiştik. Bugünkü sonucu da hak, hukuk, adalet diyerek bir noktaya geldi” dedi.

HALA BUNLARI ANLAYABİLMİŞ DEĞİL

Ağbaba, ’ın grup toplantısındaki konuşmasına ilişkin de, “Muhalif olan herkesi suçlamaya devam ediyor. Gezi’den başlayan o Türkiye’deki farklı insanların gökkuşağı gibi bir renk oluşturmasını hala anlayabilmiş değil.
Mesajı anlayabilmiş değil. Biz seçmenin mesajını çok iyi anladık. Seçmenin mesajı Türkiye’nin huzuru için Türkiye’nin bütünlüğü için Türkiye’nin birliği için çocuklarımızın geleceği için üretmeyi söylüyor, sevgiyi söylüyor, huzuru söylüyor, adaletli olmamızı söylüyor, liyakatlı olmamızı söylüyor” diye konuştu.

CHP’Lİ TEKİN: ALMAK İSTEMİYORLAR

CHP İstanbul Milletvekili de, “Almamış, almıyorlar, almak istemiyorlar yani millet iradesi onlar için geçerli bir kavram ama onların dışında herhangi bir siyasi parti oy aldığı zaman millet iradesi geçerli bir kavram haline gelmiyor” dedi.