Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , 14 Temmuz’da gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri, bazı yazar ve akademisyenlerle Vahdettin Köşkü’nde bir araya geldi. Ancak muhalif basın kuruluşları ve muhalif yazarlar toplantıya çağrılmadı. Eski CHP milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı tarafından uygulanan akreditasyonu eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri, bazı yazar ve akademisyenlerle Vahdettin Köşkü’nde bir araya geldi.

Saat 11.00’de başlayan toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı.

Eski CHP milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde muhalif gazetecilere akreditasyon uygulandı” dedi.

Barış Yarkadaş’ın paylaşımı şöyle:

1-Erdoğan’ın CB sıfatıyla yaptığı toplantıya, @gazetesozcu , @FOXhaber , @tele1cmtr@halktvcomtr@krt , @cumhuriyetgzt , @BirGun_Gazetesi , @evrenselgzt ve daha birçok medya kuruluşu davet edilmedi. Bu kurumlara AKREDİTASYON uygulandı. Hem de “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde

2- Türkiye’nin en etkin medya kuruluşlarının temsilcilerinin davet edilmediği toplantıda S400’ler konuşuldu. Demek ki; Türkiye’nin en çok okunan gazeteleri ile en çok izlenen TV’lerinin takipçilerinin bilgilenmesini önemsemiyorlar. Bu ‘milli birlik’ iddiasını boşa düşürüyor.