AK Parti Sözcüsü Çelik, Lideri Kılıçdaroğlu’nu ’un yıldönümündeki sözleri için “’la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır. Dün ’un yıldönümünde Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Yürekli bir savcı yok mu?’ diyor. ’da darbecilerin yapamadığını yargı eliyle yapmaya çalışıyor” dedi.

TARAFSIZ HABER AJANSI

Açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’yi ve Genel Başkan ’nu 15 Temmuz’un yıldönümündeki sözlerinden dolayı eleştirdi.

Çelik, “Maalesef dün yüce mecliste FETÖ’nün lanetlenmesi gereken bir günde CHP sözcüsü çıkmış Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan son derece talihsiz ve ahlak dışı bir konuşma yapmıştır. Çok uzun zamandır bir itibarsızlaştırma siyaseti gidenler görünüyor ki, bir şaşırtma siyasetine başlamışlardır” dedi.

DARBECİLERİ MEŞRU HALE GETİRMEYE ÇALIŞTILAR

Kılıçdaroğlu’nun sözleri için de Çelik, “15 Temmuz’la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır. O gece Sayın ’na özel tim gönderildi. Kendisini öldürmek için. Siz bu olayı görmezden geleceksiniz ve meşru hükümeti hedef alacaksınız. AB’nin girişimi sonrası tarafları itidale davet ediyoruz denilerek darbecileri meşru hale getirmeye çalıştılar. Dün 15 Temmuz’un yıldönümünde Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Yürekli bir savcı yok mu?’ diyor. 15 Temmuz’da darbecilerin yapamadığını yargı eliyle yapmaya çalışıyor” diye konuştu.