Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ın dün Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının açılışında yaptığı konuşmanın ardından gazeteci bazı sorular sıraladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı konuşmada “Bir Müslüman, bir kez ısırıldığı delikten ikinci defa ısırılmaz. Şunu samimiyetle söylüyorum: Bizim de geçmiş itibarıyla bunlara karşı eksiklerimiz, hatalarımız olmuş olabilir ama o delikten bir kez daha sokulmamayı 2010 itibarıyla ortaya koyduk ve gereğini de yaptık, yapıyoruz” dedi.

Müyesser Yıldız, Twitter hesabında AK Parti-FETÖ ilişkisi açısından 2010 yılının hangi döneme denk geldiğini sorguladı. Önce, 2010 yılında Fethullah Gülen’in anayasa referandumu için yaptığı çağrıyı hatırlattı. Ardından da Erdoğan’ın 2012 yılında Türkçe Olimpiyatları’na katılarak Gülen’e yaptığı “dön” çağrısını.

Yıldız, tweet dizisinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağrıldığı tarih olan 7 Şubat 2012’ye de yer verdi. Bu tarihin FETÖ ile mücadelede milat olarak kabul edildiğini de hatırlattı.

Müyesser Yıldız tweet’lerini Erdoğan’ın “Sakalımızı kestiler, ama kesilen sakal çok daha gür bitti. Biz ise onların kollarını kestik. Kolay kolay bir daha ayağa kalkamayacaklar” sözlerini alıntılayıp şu yorumu yaparak bitirdi: Hani inlerine girilmişti?.. İne girince de ne olacağı bellidir… Bugüne kadar sadece kolları kesildiyse, daha çok işimiz var demektir!..