Sınır bölgelerinin güvenliğinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi, “Bir kez daha Kürt kanının, Kürt’ün eliyle dökülmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için çalışıyoruz” dedi. Barzani, zaman zaman ve İran tarafından düzenlenen bombardımanların bir daha olmaması için çözüme ihtiyaç olduğunu belirtti.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin eski Başkanı , ’in bölgesinin kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Kürdistan24’te yer alan habere göre; Barzani, sınır bölgelerinin güvenliğinden duyduğu rahatsızlığı belirtti, “Bir kez daha Kürt kanının, Kürt’ün eliyle dökülmesine izin vermeyeceğiz. Bunun için çalışıyoruz. Ancak bölgenin durumu da göz önünde bulundurulmalı. Halkın tek umudu burası. Bu umut da tükenirse her şey biter” dedi.

TÜRKİYE VE İRAN BOMBARDIMANLARININ BİR DAHA OLMAMASI İÇİN ÇÖZÜME İHTİYAÇ VAR

Barzani, zaman zaman Türkiye ve İran tarafından düzenlenen bombardımanların bir daha olmaması ve insanların bedel ödememesi için çözüme ihtiyaç olduğunu belirtti. Balekayeti bölgesinin önemini ve Eylül Devrimi’nin buradan komuta edildiğini anlatan Barzani, “Bu bölge çok acılar çekmiştir, büyük baskılar görmüştür. Savaş uçakları gece gündüz semalarında uçmuş ve köylerini bombalamıştır. Bütün bu bölgeler düşmanın ateş hattındaydı. Halk devrimin kurallarına bağlıydı, direniş gösterdi. Düşman burası üzerinde özel savaş yürüttü. Çünkü bu bölgenin yenilgisi, diğer bütün bölgelerin de düşmesi anlamına gelecekti. Ancak başaramadı” dedi.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin bu bölgeye daha fazla hizmet sağlaması gerektiğini belirten Başkan Barzani, en yakın zamanda projelerin uygulama safhasına geçmesinin önemine vurgu yaptı.