Odatv yazarı Müyesser Yıldız, AK Parti içinde “Pelikan çetesi yeni bir operasyon çekmeye kalktı, ama bu sefer sert kayaya çarptı” yorumlarının yapıldığını yazdı.

Sabah gazetesinin ’ü hedefe alan “FETÖ’cüler yargıda yapılanıyor” haberiyle başlayan tartışmada yeni iddialar ortaya atıldı.

TIKLAYIN: Bakan Gül’den Sabah gazetesine: Düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar…

Abdulhamit Gül’ün Sabah gazetesine cevabının ardından, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik “Adalet Bakanlığımız Cumhurbaşkanı’mızın talimatıyla FETÖ’ye karşı mücadelesine sonuna kadar devam ediyor” açıklamasında bulunmuştu.

TIKLAYIN: Pelikancılar bakanları hedef aldı… Ahmet Şık 4 yıllık savaşı anlattı

Müyesser Yıldız’ın AK Parti kulislerinden aktardığı iddiaya göre “Gül’e bayrak açanlar, daha uyumlu birisinin, mesela İstanbul seçimlerinde ön plana çıkan ve “Hiçbir şey olmasa bile kesin bir şey oldu” sözleriyle sürece damgasını vuran Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Adalet Bakanlığına getirilmesini istiyormuş.”:

AKP kulislerinde konuşulanlara göre, görünürde Sabah, gerçekte Pelikan Grubu’nun Bakan Gül’ü hedef almasının ana sebebine gelince;

‘Abdülhamit Gül, İstanbul seçimlerinin yenilenmesine hem hukuken, hem siyaseten sıcak bakmadı. İlk ihtilaf da buradan çıktı. Sonradan yavaş yavaş vurmaya başladılar’ deniyor.

AKP’lilerin gelişmelerle ilgili son yorumları ise şöyle:

“Pelikan çetesi yeni bir operasyon çekmeye kalktı, ama bu sefer sert kayaya çarptı.”

Anlatılanlar doğru ise bu defa o “Kaya”nın arkasında bizzat var.

TIKLAYIN: MÜYESSER YILDIZ’IN ODATV’DEKİ YAZISI