• MHP: ABD destekli yeni bir operasyon başladı

  ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabın tarafından gazeteci Ergun Babahan’ın, Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin tweet’inin beğenilmesine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

  Büyülçeliğin özür açıklamasını yeterli görmeyen Büyükataman, Bahçeli’den özür dilenmemesinin “ABD Elçiliği’nin yaptığının arkasında durduğunu” gösterdiğini savundu.

  Dışişleri’ne çağrı yapan MHP Genel Sekreteri, resmi özür talebinde bulunulmasını ve bu gerçekleşinceye kadar sürecin takip edilmesini istedi.

  Büyükataman’ın açıklaması şöyle:

  FETÖ’nün beslemesi, sözcüsü Ergun Babahan dün attığı tweetle meşrebince davranmış ve FETÖ’nün uzun yıllardır uğraş verdiği “Devlet Bahçelisiz siyaset”i dillendirmiştir. Kendisinin ve ağababalarının bu
  söylemlerine de bu amaçla giriştikleri “MHP’ye darbe” teşebbüslerine de alışık ve hazırlıklıyız. Milliyetçi Hareket; bunlara her teşebbüsünde haddini bildirmiş, her seferinde aziz Türk milletinin de desteğiyle bu kirli operasyonlardan güçlenerek çıkmıştır.

  Bu “vatansız” firarinin yaptığı paylaşımın ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği
  resmî Twitter hesabından beğenilmesi, ederi 1 dolar olan meczubun sözlerinden daha vahimdir ve ABD destekli yeni bir operasyonun da başladığının delilidir.

  Büyükelçilik bu hamlesiyle Türkiye düşmanlarını cesaretlendirme, FETÖ’cü hainleri sahaya sürme gayesindedir. Bu alçakça girişim ABD’nin haddine olmadığı gibi, Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren ABD bunun sonuçlarına katlanmak zorunda olacağını da iyi bilmelidir.

  Dün bu müdahale teşebbüsüne gösterdiğimiz tepkinin ardından
  mezkûr tweetten beğenisini kaldıran Büyükelçilik güya özür dilemiştir. “Bugün büyükelçiliğimizin Twitter hesabından ilgisiz bir yanlışlıkla
  beğenilmiştir. konusu hatadan ve yaratmış olabileceği kafa
  karışıklığından dolayı özür diliyoruz.” şeklindeki özür metninin içeriğine bakıldığında ciddiyetten uzak, 3. dünya ülkelerinde bile görülemeyecek bir nezaketsizlik barındırdığı görülmektedir.

  TIKLAYIN: Ömer Çelik: ABD Büyükelçiliği’nin “beğeni”sini şiddetle kınıyoruz

  Bölücülerin ve son dönemlerde CHP’lilerin yeniden kullanmaya başladığı
  “Türkiye halkları” saçmalığının ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin isminin geçtiği siyasetten çekilme rezilliğinin beğenilip prosedür gereği yayınlanan özür metninde birliğini hedef aldıkları büyük Türk milletinden ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’den özür dilenmemiş olması ABD’nin bu rezil eylemin arkasında durduğunu göstermektedir.

  Büyükelçiliğin tweetini beğendiği Ergun Babahan denen müptezelin
  2012’de “Türkiye’deki bütün darbelerin ABD destekli ya da onaylı olduğu” sözleri bir yana 1980 askerî darbesinden sonra 1970’li yıllarda CIA’nın Türkiye Şefi olan Paul Henze’nin ABD Başkanı Jimmy Carter’a “Bizim çocuklar başardı.” demesi ile ABD Büyükelçiliğinin hainlerin sözcüsüne verdiği bu destek arasında nasıl bir fark vardır?

  Yine 1980 askerî darbesi esnasında ABD’nin Ankara Büyükelçisi olan
  James Spain’in daha sonraki yıllarda Cumhuriyet gazetesine verdiği mülakatta “Türkiye’yi Türkeş’e teslim etmeme” itirafı ile bugünkü ABD Büyükelçisinin Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef alan tavrı arasında nasıl bir fark vardır?

  Bir teröristbaşının topraklarında derebeylik kurmasına müsaade eden, Orta Doğu’daki teröristlere hamilik yapan ABD’nin Türk siyasetine müdahale teşebbüsüne bu dakikaya kadar ses çıkartmayan siyasi partilerin ve bunların basın yayın kuruluşlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “tam bağımsız Türkiye” ülküsü ışığında tavırlarını gözden geçirmeleri ülkemiz ve kendileri adına faydalı olacaktır.

  ABD’nin gayrimeşru çocuklarına 15 Temmuz’da olduğu gibi tarihî bir ders vermek, aziz Türk milletinin geleceğinin teminatı olan Türk Milliyetçilerinin boynunun borcudur.

  Dışişleri Bakanlığımızın; Milliyetçi Hareket mensuplarının ve milletimizin
  bu konudaki hassasiyetlerini göz ardı etmemesini, ABD Büyükelçiliği nezdinde acilen ve konu sulandırılmadan resmî bir özür talebinde bulunmasını ve resmî özür dilenene dek süreci takip etmesini en yüksek kararlılıkla bekliyoruz.