Genel Başkan Yardımcısı , partisine mensup kalabalık bir milletvekili grubuyla ’de düzenledi.

TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

“Bizler, Silivri Cezaevi’nde siyasi bir tutsak olarak bulunan ’in milletvekili arkadaşları, dostları olarak bazı açıklamaları sizler aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmak için birlikteyiz” diyerek söze başlayan Erkek, şunları söyledi:

“NE İÇİN İNTİKAM İÇİN, NE İÇİN SİYASİ BİR DAVA İÇİN”

“Bugün 467 gün bitmiş olacak. Parti Meclisi üyemiz ama her şeyden önemlisi suçsuz bir insan 467 gündür Silivri Cezaevinde. Ne için, intikam için, ne için siyasi bir dava için. Gerçekleri paylaştığı için tutuklandı. Çünkü bu rejim saray rejimi gerçeklerden çok korkuyor.
Bir tek delil yok, ne yaptılar, tüm kumpas davalarında yaptıkları gibi gizli bir tanık buldular.

“TAM AZİZ NESİNLİK”

Bu dosyada görülmedik gariplikler de yaşandı.
Nurjuvazi kitabını yazan birine FETÖ’ye yardımdan ceza verdiler. Tam Aziz Nesinlik bir dava dosyası.
İntikamla, kinle devlet yönetilmez.
İstinaf Mahkemesini de Anayasa Mahkemesini de ivedi olarak göreve davet ediyoruz. Eren Erdem için değil, için.
Artık Eren Erdem için istiyoruz. Çünkü 6 yaşındaki oğlu onu, babasını çok özledi.”

“YARGI PAKETİ BİR MAKYAJ”

Yargı Paketine ilişkin soruya Erkek, “Bunun bir reform olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu bir makyaj. Adalete olan güven o kadar sarsıldı ki böyle makyajla, boyamayla bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyorlar” yanıtını verdi.

“DÜNYADAKİ FAİZ LOBİLERİNE TESLİM OLMUŞLAR Kİ MAALESEF HERHALDE TAVIR DA KOYAMIYORLAR”

’ın attığı Tweet’lere ilişkin soruya da Erkek, “Biz CHP olarak gerekli cevabı verdik. Türkiye’nin siyasi bağımsızlığı ve iktisadi bağımsızlığı iktidarları döneminde ciddi zedelendi. ‘Borç alan emir alır’ diyordu , bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Borçlanma Genel Müdürlüğünün kurulduğunu görüyoruz. O kadar borç aldılar ki dünyadaki faiz lobilerine teslim olmuşlar ki maalesef herhalde tavır da koyamıyorlar” dedi.

“TRUMP İLE AMERİKA İLE DEMEK Kİ ARALARINDA BİR GÖRÜŞME BİR ANLAŞMA VAR Kİ”

“Trump’un mesajında benim çizdiğim sınırları geçersiniz diyor, o sınırları bilmiyoruz, ne diyorsunuz?” sorusuna Erkek, “Siyasi güç merkezi parlamentolardır. Bugün siyasi güç merkezi saray olduğu için bu sorunları yaşıyoruz. Meclis bilgilendirilmiyor, Meclis özellikle itibarsızlaştırılmak isteniyor, Meclis’e bilgi verilmiyor, demek ki kapalı kapılar ardında uzlaştılar, anlaştılar, Trump ile Amerika ile demek ki aralarında bir görüşme bir anlaşma var ki bunlar söyleniyor. Meclis niçin bilgilendirilmiyor?” diye sordu.