• Devlet Bahçeli: ABD Temsilciler Meclisi’nin kararı hükümsüzdür

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı yaptığı açıklamada, “ABD Temsilciler Meclisi’nin kararı tek kelimeyle hükümsüzdür, Geçmişimizde soykırım numunesi yoktur” dedi.

  ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını soykırım olarak kabul etmesinin izah edilemeyeceğini söyleyen Bahçeli’nin açıklamasından satır başları şu şekilde:

  “Bir defa şunu söylemeliyim ki, Temsilciler Meclisi’nin Barış Pınarı Harekatıyla ilgili yaptırım kararları, ayrıca 1915 olaylarını soykırım olarak değerlendiren tasarıyı kabul etmesi izah ve ifadesi olmayan çarpıklıktır. Bu tavır iyi niyetten kesinlikle mahrumdur. Bu çürük kararın millet ve ülke nezdinde hiçbir karşılığı yoktur.

  ABD Temsilciler Meclisi soykırım örneği arıyorsa, ten renginden dolayı katlettiği mazlumlara ve acımasızca işlediği toplu cinayetlere dönüp bakmayı denemelidir. Ellerindeki kanı temizlemeden şanlı ve şerefli mazimizi karalayanlar insanlık vicdanı karşısında hem sabıkalı hem de suçludur.

  BAHÇELİ: ABD İLE MÜTTEFİKLİK HUKUKU YARA ALDI

  Türkiye ile ABD arasındaki müttefiklik hukuku, dostane ve stratejik ortaklık bağları ağır bir yara almış durumda. Terör örgütleriyle düşüp kalkan, adı konulmamış ittifak içinde olan ABD bütün insani ve vicdani değerleri çiğnemekle kalmamış, uluslararası hukuk ilkelerini çökertmiş, Türkiye’yi boyunduruk altına sokmaya heves etmiştir.

  BAHÇELİ: TRUMP’A DAHA NE KADAR TAHAMMÜL EDECEĞİZ

  Bu şartlar altında sorarım ki, ABD’yle eşit ve onurlu bir şekilde nasıl müttefiklik çemberinde yer alacağız?

  Başkan Trump’ın çelişkili, tutarsız, sorunlu, samimiyetsiz söz ve politikalarına, dahası vahim bir aşamaya ulaşan ahlaki ve siyasi zaaflarına nereye kadar tahammül edeceğiz?

  Temsilciler Meclisi terörle mücadelemizle birlikte Türk tarihini sorgulama, Türk milletini yargılama hakkını nereden alıyor?

  BAHÇELİ: ABD TÜKENMENİN EŞİĞİNDE

  On yıllar boyunca Kızılderili kanını oluk oluk akıtan, derisinin rengi sırf siyah diye suçsuz günahsız insanlara akla ve hayale gelmedik zulümler yapan zalimler bize ne anlatıyor?

  Temsilciler Meclisi’nin sözde kararını kınıyorum. Türk milletine diş geçiremeyeceklerini cesaretle haykırıyorum.

  Bir teröristi general diye takdim eden, DEAŞ ve PKK’yı koruyup kanatları altına alan bir ülkenin ahlaken tükenmenin eşiğinde olduğunu ifade etmek istiyorum.

  Bu çirkinliğe, bu çirkefliğe, bu çürümüşlüğe Türkiye eyvallah etmez. Türkiye’nin duruşu adam gibidir, merttir, millidir, ahlaklıdır. Düşmanlık yapanların da önce adam, önce ilkeli ve dürüst olmaları hayati önemdedir.

  BAHÇELİ: TRUMP KONUŞTUKÇA KILIÇDAROĞLU’ DA KONUŞUYOR

  ABD tahrik kampanyalarını tırmandırdıkça, sanki Trump’ı ve emperyalizmi selamlar gibi CHP Genel Başkanı da durmuyor, susmuyor, taciz ve hakaret nöbetlerinden bir türlü çıkmıyor.

  Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanlığını kışkırtıyor, yangından mal kaçırma, karambolden parsa toplama kurnazlığına tevessül ediyor. Yazıklar olsun. Kılıçdaroğlu adalet yürüyüşünden sonra şimdi de felaket yürüyüşüne çıkmış durumda. Kriz ve kaosa yatırım yapıyor, boşa sallayıp dolu tutmanın peşinden sürükleniyor.

  BAHÇELİ: KILIÇDAROĞLU’NUN ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİM DİYE SESLENMESİ GARABETTİR

  Kılıçdaroğlu’nun vatan ve millet sevgisi sancılı ve sorunludur. Provokasyonlarıyla sokağa oynadığı, Türkiye’nin Irak’a, Suriye’ye, Libya’ya, Şili’ye, Etiyopya’ya dönmesi için el ovuşturuyor. Bir gün su içeceği çeşmeye çamur sıçratmaya çalışıyor. İftirayla, gıybetle mesafe alacağını sanıyor. Ancak hevesi kursağında kalacak.

  Bugünkü grup toplantısındaki konuşması diğer konuşmaları gibi kara mizahtır, skandaldır.Ülkücü kardeşlerim diye seslenmesi de ayrı bir garabettir. Hendek kazan hainlere arkadaşlar diyen, YPG kendi vatanını savunan örgüttür yorumu getiren, zillete düşüp çırpınan, Türk düşmanlarına, haçlı heveslerine, sömürgeci niyetlere çıtını çıkaramayan bir siyaset bezirganından bırakın kardeş olmayı üvey kardeş bile olmaz, olamaz.

  BAHÇELİ: KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE DÜŞMANLARININ ÜMİT AŞISIDIR

  Kılıçdaroğlu bizim kardeşimiz değil, Türkiye düşmanlarının ümit aşısı, geçim kapısı, tescilli hısım ve akrabasıdır. Trump’ın izinden yürüyüp Türkiye’nin hisarlarında gedik açmaya çalışan CHP Genel Başkanı iflastadır, ahlaken yoğun bakımdadır. Muhalefet görevini müstevlilere payandalık ve hizmetkarlık olarak gören bir şahsiyetten bu ülkeye, bu millete ve hatta kendi partisine de asla hayır gelmez, gelemez”.