• Bakırköy’de bir evde 1’i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu… Olay yerinde siyanür tespit edildi

  Bakırköy OsmaniyeR7;de bulunan bir dairede 1’i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulunmuştu. Siyanür nedeniyle hayatını kaybeden Bahattin Delen, Zübeyde Delen ve 6 yaşındaki çocukları Ali Delen’in cenazeleri kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

  Bakırköy Osmaniye Çoban Çeşme Sokak’ta hayatını kaybeden Bahattin Delen, Zübeyde Delen ve 6 yaşındaki çocukları Ali Delen’in cenazeleri Alibeyköy’de bulunan gasilhaneden alındı. Yakınları tarafından alınan cenazeler cenaze namazının kılınacağı Fatih Camii’ne götürüldü.

  Hayatını kaybeden Bahattin Delen, Zübeyde Delen ve 6 yaşındaki Ali Delen’in cenazelerinin öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmesi bekleniyor.

  NE OLMUŞTU?

  Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Osmaniye Mahallesi’nde şüpheli ölüm ihbarı alınmış söz konusu adrese intikal eden ekiplerimiz biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Olay ve nedeni ile ilgili araştırmalar devam etmektedir” denildi.

  SİYANÜR TESPİT EDİLDİ

  Açıklamada, “Yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir” ifadeleri de yer aldı.

  AFAD EKİPLERİ OLAY YERİNDE

  Olay yerinde AFAD ekipleri de inceleme yapıyor. Ölenlerin karı koca ile çocukları olduğu öğrenildi.

  BAKKAL: HERHANGİ BİR SIKINTILARI YOKTU

  Mahallede bakkallık yapan Mehmet Çelik, babanın en son su aldığını ve “Herhangi bir sıkıntıları yoktu, konuştuk biraz” dedi. Çelik, babanın Kuyumcukent’te imalat işi yaptığını söyledi.

  KOMŞU KONUŞTU

  Hayatını kaybeden ailenin komşusu, “Duyduğumuz kadarıyla siyanürle zehirlenme olmuş. 3 kişilik bir aile. Üzüldük tabi komşumuzdu. Ayakkabısının içine not bıraktığı söyleniyor ama ne derece doğru bilmiyoruz. Karı, koca ve çocuk” dedi.

  YÖNETİCİSİ: ÇOK MUTLULARDI

  HaberTürk muhabiri Burcu Akyıldız’ın aktardığı bilgiye göre, 3 kişilik ailenin ölümü sonrası açıklamalarda bulunan apartman yöneticisi “Dün akşam karşılaştık, gülüştük. Çok mutlulardı“ dedi.

  BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

  Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, olaya ilişkin şunları söyledi:

  “İntihar eden hanımefendi kapıdan çıkmaya gayret etmiş. Zannedersem siyanürün çok ağır koku üzerinden de insan hayatını tehdit eden etkisi var. Evdeki eş yani beyefendi intihar etti ama çocuğuna ve eşine de zannedersem o ağır siyanür kokusunun etkisiyle bir zehirlenme oldu. Çünkü hanımefendi evden çıkmaya çalışmış, apartmandaki diğer komşular bunu fark etmiş ve polise haber vermişler. Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi, eşi ve çocuğu da siyanür etkisiyle onlar da buna maruz kaldılar. Çünkü eşi hanımefendi son bir gayretle evden çıkmaya teşebbüs etmiş.”

  “APARTMAN BOŞALTILDI, KARANTİYA ALINDI”


  “Cenazeler alındı, ailenin diğer fertleri de hastaneye nakledildi” diyen Kerimoğlu, “Apartman boşaltıldı, karantinaya alındı. Siyanür sadece içeni değil, aynı ortamda bulunanların solunum sistemiyle de zehirlenmeye etki eden bir zehirli . Dolayısıyla apartmanı boşalttık ve orada bir karantina başlattık. Komşulardan hastaneye giden yok ama psikolojik olarak ağır travma altında olan aile fertlerinin diğerlerini gönderdik. Başka bir zehirlenme vakası yok. İlk bilgiler ışığında söylüyorum beyefendi kendini zehirledi, diğerleri de solunum yoluyla onlara da sirayet etti.” dedi.

  SAVCILIK: BORÇ BUNALIMI

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, baba Bahattin D.’nin altın ticaretiyle uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinden kayıtdışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı belirtilerek, “Girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmektedir” denildi.

  AİLE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

  Ailenin 6 yaşındaki oğulları Ali’nin doğum gününde çekildikleri fotoğrafı ortaya çıktı.

  TIKLAYIN: Siyanür: Nereden buluyorlar, nasıl öldürüyor?

  TIKLAYIN: İkinci siyanür vakasında Baba Şimşek: Artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz

  TIKLAYIN: Dört kardeşin ölümünde yeni gelişme: Bir kardeş, diğerlerinden geç ölmüş