• Muharrem İnce’den Beştepe iddialarına yanıt: Bu komployu kuranları partiden atarsak şahlanırız

  Muharrem İnce Yalova’daki evinde düzenlediği basın toplantısında “Beştepe’de Erdoğan’la görüştüğü” iddialarını yanıtladı.

  CHP içerisinde kendisine yönelik bir kumpas kurulduğunu söyleyen İnce, “Bu ekip partiden atılmadığı sürece temiz siyaset yolunda ilerleyemeyiz” dedi. İddianın ortaya atılmasının ardından Kılıçdaroğlu’nu aradığını ve birlikte görüntü vermeyi önerdiğini söyleyen İnce, Kılıçdaroğlu’nun kendisine döneceğini söylediğini ancak dönmediğini ifade etti.

  Muharrem İnce’nin açıklamaları şöyle:

  5 gündür Türkiye saraya gitti gitmediyi konuşuyor. Böyle olacağını tahmin ettim. Bu yalah haber çıkınca hissettim. Sabahın köründe arkadaşlara tweet atalım, açıklama yapalım dedim. Sonra Sayın Genel Başkan sabah programına çıktı. “Şaşırmadım” dedi. şaşırmadığına göre demek ki önceden biliyor. “Doğrudur dedi ismi açıklayamam” dedi. Ben bunu duyunca parti yara alacak dedim. Sayın Genel Başkan’a telefon açtım. 14 dakika sonra bana döndü, 8 dakika kendisiyle konuştum. Dedim ki “Burada bir yalan var, parti yara alacak. Yanınıza geleyim birlikte görüntü verelim” dedim. “Ben sana haber vereceğim” dedi. Haber falan vermedi.

  “CHP BU TEZGAHI KİMİN KURDUĞUNU AÇIKLAMALIDIR”

  Muharrem İnce 2018’deki seçim akşamından beri iftira kampanyasıyla karşı karşıya. O gece alkollü olduğum dedikodusu CHP Genel Merkezinde üretilmiştir. Bu gurup dedikodu üretmeye devam etmektedir.

  Bu kumpasçılar CHP’nin ayağında bir prangadır. CHP bu prangayı kırmadığı sürece temiz siyaset yolunda ilerlemesi imkansızdır. Burada bir temizlik yapmadan temiz siyaset iddiamız geçerli olamaz.

  Bu komployu kuranları partiden atarsak arınırız, yeniden şahlanırız.

  CHP’li Muharrem İnce, Yalova merkeze bağlı Elmalık Köyü’ndeki evinin bahçesinde basın toplantısı düzenledi. ( Erhan Erdoğan – Anadolu Ajansı )

  “KILIÇDAROĞLU ‘BİLİYORUM’ DEDİĞİ İSMİ AÇIKLASIN”

  Bir çağrım da Kılıçdaroğlu’na. “Şaşırmadım” dediniz, şaşırmadıysanız bunu önceden biliyordunuz. “İsmi biliyorum” dediniz. Biliyorsanız açıklamalısınız.

  Bu komployu kuran hainleri partiden atmayacak mıyız. Ben ona barış elimi uzattım. Yanınıza geleyim dedim, kabul etmedi Genel Başkan. Tek başıma kalsam da mücadele edeceğim.

  “BUGÜN PARTİYİ YÖNETENLER CİĞERİMİ DAĞLIYORLAR”

  Partinin sözcüsü ağzını açmadı daha. Bugün partiyi yönetenler benim ciğerimi dağlıyorlar. Siz kim oluyorsunuz da beni savunmuyorsunuz. “Muharrem İnce gizli görüşme yapmaz, iftira atıyorsunuz” deselerdi içim yanmazdı.

  “CHP’ye kumpas mı var?” Sen malzemeyi verirsen kumpası kurarlar. Dedikodu AK Parti genel merkezinden mi çıkıyor, CHP genel merkezinden mi? Adam ne diyor? “Kılıçdaroğlu’na bunu doğrulattım” diyor. Demek ki CHP genel merkezinden çıkmış dedikodu.

  Haberi ilk gördüğümde “CHP’li olamaz, kısa süreliğine CHP’de bulunanlar olabilir” dedim.

  Bu hesabı görmeden yürüyemeyiz. Hesabı mutlaka göreceğiz.

  Bu dedikodu götürüldüğü halde yazmayan gazeteciler Uğur Dündar ve Candaş Tolga Işık’a teşekkür ederim.

  “İKBAL BEKLENTİM YOK, BEN BAŞARDIM ZATEN”

  Bana oy veren, vermeyen herkesin vicdanına seslenerek bitiriyorum: Ben bunun neresindeyim. Adımı yandaş bir gazeteci bularak tartıştırmak, yazık günah değil mi? Ben size ne kötülük yaptım? Kötü insanlardan iyi yönetici olmaz.

  Hiçbir ikbal derdinde değilim. Bir arkadaşıma “80 yaşında yalan yazıyor bir gazeteci” dedim. Benim kişisel bir derdim yok, ben başardım zaten. şu tarlada inek otlatmaktan buraya geldim. Derdim ülkem.

  İSTİFA SÖZ KONUSU OLABİLİR Mİ?

  Muharrem İnce açıklamalarının ardından soruları yanıtladı.

  “Bana bir daha parti içinde mi devem edeceksiniz” diye sormayın. CHP benim evim.

  “KILIÇDAROĞLU KUMPASIN İÇİNDE Mİ?”

  Ben böyle bir şey söylersem partim çok yara alır. Ben böyle bir şey söylemem. Genel Başkan ile oturup bu kumpası çözmemiz lazım. “Biliyorum, şaşırmadım” dedi. O zaman kandırılmış. Erdoğan nasıl kandırıldıysa o da kandırılmış. Bunları sordum cevap vermedi.

  Kumpası kuranlar kendilerini bilirler. Mesela aynı teknede yazın tatil yapmışlardır.

  KILIÇDAROĞLU İLE İKİLİ İLİŞKİLERİNİ NASIL?

  İkili ilişkilerimizde bir sorun yok. Orada zaten sorun olmaz ama biz ikili ilişkileri konuşmuyoruz. Biz Türkiye’ye yönetmeyi konuşuyoruz.

  CHP, FETÖ TARAFINDAN ELE GEÇİRİLDİ Mİ?

  Ben buna inanmıyorum. Türkiye’de bir FETÖ varsa herkes bundan nasibini alır. CHP de nasibini almıştır ama “PKK, FETÖ ele geçirdi” bunlar yakışır laflar değildir.

  KOMPLO KURULTAYA YÖNELİK Mİ?

  Bunu ben bilemem, komployu kuranlar bilir. Kulağından tutup partiden atılırsa sorunun cevabı ortaya çıkar.

  24 Haziran 2018 akşamı benimle ilgili iddiaları ortaya atanlar bu planı kuranlarla aynıdır. Bir buçuk yıldır sustum, kurultayda daha detaylı anlatacağım.

  TIKLAYIN: Muharrem İnce’nin açıklamalarına CHP yönetiminden ilk yorum