İYİ Parti ve ile ilgili hakaret içerikli mesajlar paylaşan İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç hakkında başlatıldı. Erkoç’un ifadesi alınacak.

Çorum’da, sosyal medya hesabından siyasilere yönelik hakaret içeren paylaşımlar yapan Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç, sosyal medya hesabından İYİ Parti ve CHP liderlerine yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulundu. Elinde ile poz veren fotoğrafını da paylaşan Erkoç hakkında, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin talimatı ile idari soruşturma başlatıldı. Erkoç’un ifadesinin alınacağı öğrenildi.

Erol Erkoç, sosyal medya hesabından, Meral Akşener’e yönelik, “Meral hanım bende merak ediyorum. Size parti kurmayı kim söyledi? Seçimlerde FETÖ, Hadepkk ve CHP ile ittifak etmeyi kim söyledi?” gibi paylaşımlar yaparken, yine CHP ile ilgili, “Bu ülkede CHP kimi seviyorsa, kimin yanında ise sizler onun karşısında olun ki, iki dünyada kurtuluşa erersiniz” ifadeler kullandı. Erkoç’un sosyal medya hesabında elinde keskin bir baltayla poz vermesi dikkat çekti.

Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç’un bu paylaşımlarına CHP ve İYİ Partililer tepki gösterdi.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, Özel İdare Müdürü Erol Erkoç’u akılsızlıkla itham ederek şunları söyledi: “Allah akıl fikir verirken bizim dizilere vermiş kendisini. İdarecilik böyle yapılmaz diriliş Erol efendi. Köyler hizmet alamıyor, karşılarında muhatap bulamıyor. Bürokrasiye biraz daha ciddiyet gerekiyor.”

TIKLAYIN: Eli baltalı memurun CHP ve İYİ Parti liderleri için söyledikleri Çorum’u karıştırdı