Türkiye’nin çeşitli illerine dağılmış durumdaki yaklaşık 15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen ve ’lilerin oylarıyla kabul edilmişti. Kanun, tarafından bugün edildi.

Erdoğan’ın vetosunun ardından eski AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabı üzerinden değerlendirmede bulundu. Paylaşımında kanun teklifinin kabul edilmesini eleştiren Tayyar, “Reis, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen kanunu veto etti. Arkadaşlarımızın da nerdeyse hepsi mutlu. Madem içinize sinmedi, daha önce niye anlatmadınız? Veto eden aklın iknası zor olmasa gerek. Dilerim bu karar, testiyi taşıyanla kıranı ayırmaya da vesile olur” ifadelerini kullandı.

“MAHİR ÜNAL’A HAKSIZLIK ETMEYELİM”

Şamil Tayyar AK Parti milletvekillerini eleştirdiği tweet’inin ardından ikinci bir tweet daha attı. “Kimseye haksızlık etmeyelim” diyen Tayyar, düzenlemeye 5 ay boyunca karşı çıkan ve oylamaya katılmayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a teşekkür etti. Tayyar, Ünal’ın düzenlemenin ardından yaptığı yorumu da “haklı çıkmanın gururu” olarak niteledi.