F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan ’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı ’ın kardeşi ve avukatı , Medyascope’de “Güne Bakış” programına katılarak, Demirtaş’ın sağlık durumuna dair bilgi verdi. Kardeş Demirtaş, Demirtaş’ın hangi hastaneye sevk edildiğini bilmediğini söyledi.

Aygül Demirtaş, “Selahattin Bey kimseyi kaygılandırmamak için bişey anlatmamış. Haftalık olağan görüşe gittiğimde öğrendim. Kendisi ile Cumartesi günü görüştüm. O görüşmede durumundan haberim oldu. Kamuoyunu kaygılandırmamak için açıklama yapmadım, ve bugünü bekledim. Bugünde sevkin yapılmadığını öğrenince kamuoyunu bilgilendirme gereği duydum” dedi.

Aygül Demirtaş, HDP’li yöneticilerin Demirtaş’ın durumundan yaptığı paylaşımlardan sonra haberi olduğunu söyledi.

Aygül Demirtaş yayında söylediği “HDP’lilerin paylaşımımdan sonra haberleri oldu” sözlerin tartışmalara neden olmasının üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Demirtaş açıklamasında, “HDP genel merkezinin, bizden kaynaklı olarak durumdan geç haberi olmuştur. Partimizin böylesi konularda duyarsızlığı söz konusu bile olamaz. Demirtaş, duyarlılık gösteren başta HDP genel merkezi olmak üzere halkımıza ve avukatlarına özel selam ve teşekkürlerini iletmektedir.” ifadesini kullandı.