Erdoğan’ın vetosunun arkasında kulis yapan AK Partili vekiller çıktı.

MEHTAP GÖKDEMİR 
TARAFSIZ HABER AJANSI / ANKARA

Cumhurbaşkanı , havayı kirleten 15 termik santrale baca filtresi takma zorunluluğunu 2,5 yıl erteleyen düzenlemeyi veto etti.

AK PARTİ’DE DÜZENLEMEYE KARŞI ÇIKAN VEKİLLER

Edinilen bilgiye göre; AK Partili vekiller arasında termik santrallere ilişkin düzenlemede farklı düşünen milletvekilleri oldu. Söz konusu düzenlemeye ilişkin bazı milletvekillerinin farklı görüşte olduğu iddia edildi. Termik santrallere ilişkin düzenlemeye karşı çıkan AK Partili vekillerin ’da grup disiplini içerisinde hareket ettiği ve o yönde oy kullandığı belirtildi.

DÜZENLEMEYE KARŞI ÇIKAN VEKİLLERİN KULİS YAPTIĞI İDDİASI

Düzenlemeye karşı çıkan vekillerin teklifin kabul edilmesinin ardından kulis yaptığı ileri sürüldü. Termik santrallerle ilişkin düzenlemeyi eleştiren vekillerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu konudaki endişelerini aktardıkları belirtildi.

MYK’DA CUMHURBAŞKANI NE DEDİ?

Edinilen bilgiye göre, MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlemeyi veto edeceğini belirterek, “iptal edeceğim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bunlara yeni bir zaman vermenin mantığı yok, bunlar yapmıyorlar, siz bir şey hazırlamışsınız ama buna da uymazlar bunlar. Biz çevreye karşı hassasiyet taşıyoruz” şeklinde konuştuğu öğrenildi.