• Yunan vekilin Türk Bayrağı’nın yırtmasına tepkiler: CHP suç duyurusunda bulundu; Bahçeli: Şereften nasibini almamış soytarı

  ’nda (AP) Türk bayrağını yırtan ’a Türkiye’den çok sert tepkiler gelmeye devam ediyor. suç duyurusunda bulundu, MHP ve Genel Başkanlarından da sert tepki geldi.

   TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA 

  BAHÇELİ: ŞEREFTEN NASİBİNİ ALMAMIŞ SOYTARI…

  MHP Genel Başkanı , tepkisini Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile gösterdi. Bahçeli, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

  “Ay yıldız al bayrak rengini şehit kanından alan bağımsızlık sembolümüzdür. Türk milletinin itibarını, istikbalinin kutlu iradesini temsil ve temin eden muhteşem varlık hükmüdür. Bayrak millettir, devlettir, egemenliktir, kısacası milli kimliğin alametifarikasıdır.

  Brüksel’de düzenlenen AP Genel Kurulu’nda alçak bir Yunan milletvekili Türk bayrağına musallat olmuş, kalleş ve kirli elleriyle şerefli Türk bayrağını yırtmıştır. Bu namertlik skandal ötesidir, vahim bir provokasyondur. Bu rezilin cüreti necaset cüssesinden taşmıştır…

  Husumet ve hıyanet nöbetine giren Yunan milletvekili ders almak istiyorsa ya karanlık geçmişine ya da işgalci dedelerinin acıklı akıbetine bakmalıdır. Diyor ya Arif Nihat Asya; “Sana benim gözümle bakmayanın mezarını kazacağım, seni selamlamadan uçan kuşun yuvasını bozacağım.”

  Herkes kendine yakışanı yapar. Yunan bayrak yırtar, Türk milleti bayrağını yükseltir. Biz ki bayrağın altında doğduk, yine altında yaşayacağız. Yunan mezaliminin, Yunan zilletinin bayrağımıza hakaret ve huşuneti bez parçasından farksız kurumuş vicdanlarının ifa ve ilanıdır.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Eylül 1922’de önüne serilen Yunan bayrağını çiğnememiş, Yunan Kralı Konstantin’in aşağıların aşağısı durumuna düşmemişti. Ve demişti ki, “Bayrak bir milletin onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez.”

  Nitekim bayrak düşmanlarıyla farkımız aynısıyla budur. Bizi Türk milleti yapan haslet ve hakikat de burada aranmalıdır. Asalet ve ahlak vardır, önüne serilen bayrak düşman bayrağı da olsa çiğnemez, çiğnetmez; köksüz ve soysuz vardır, eline geçirdiği bayrağı ilk fırsatta yırtar.

  Avrupa Parlamentosu’nda Türk bayrağının yırtılmasını şiddetle kınıyorum. Şereften nasibini almamış soytarı ve ırkçı Yunan milletvekili hakkında lazım gelen bütün siyasi ve cezai tedbirlerin süratle alınmasını sabırsızlıkla ve acilen bekliyorum.”

  CHP’DEN SUÇ DUYURUSU

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Türk Bayrağı’nı yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  Tanal, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Yunan milletvekili Lagos hakkında yaptığı suç duyurusunda, “Yüce Türk Milletine, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve egemenlik alametimiz olan Türk Bayrağına yapılan bu saldırının kabulü mümkün değildir” dedi.

  Tanal, Yunanlı vekilin gerçekleştirdiği bu çirkin eylem ile TCK 301’inci madde kapsamındaki “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçunu da işlediğini belirtti.
  Tanal, Lagos’un cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasını talep etti.

  KARAMOLLAOĞLU: EBEDİYEN DALGALANACAKTIR

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da tepkisini sosyal medyadan gösterdi. Karamollaoğlu, şu paylaşımı yaptı:

  “AP’de Yunan milletvekilinin bayrağımıza yönelik çirkin saldırısını şiddetle kınıyorum. Bu hadsizlik aslında tükenişin ilanıdır. Avrupa Parlamentosu Türkiye’den önce, kendi hukukunu korumak istiyorsa; bu kişiye bir an evvel haddini bildirmeli ve bu suça ortak olmamalıdır. Faşist zihinler şunu çok iyi bilmelidir ki; birlik ve beraberliğimizin sembolü olan al sancağımız gök kubbede ebediyen dalgalanacaktır!”

  TBMM BAŞKANI ŞENTOP: GEREKEN CEZANIN VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop da sosyal medya üzerinde gösterdiği tepkisinde şu ifadeleri kullandı:

  “Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda Yunanistanlı milletvekilinin hem haddini aşarak, hem de uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak ırkçı bir tavırla Türk Bayrağına yönelik sergilediği saygısızlığı kınıyor ve ilgili vekile gereken cezanın verilmesini bekliyoruz.

  ‘Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
  Yer yüzünde yer beğen!
  Nereye dikilmek istersen,
  Söyle, seni oraya dikeyim!”

  KILIÇDAROĞLU: BAYRAK YIRTMA DENSİZLİĞİ İLE SİLEMEZSİNİZ

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda (AP) Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos’e yönelik tepkisini Twitter hesabı üzerinden ortaya koydu.

  Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kurtuluş Savaşı’nda ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda yüce Türk milletinin yazdığı tarihi, kürsülerde bayrak yırtma densizliği ile silemezsiniz. O ulu bayrak, onur ve gururla bağımsızlık ve egemenliğimizin sembolü olarak göklerde dalgalanmaya devam edecektir” ifadesini kullandı.

  AKŞENER’DEN TEPKİ: DERHAL TÜRK DEVLETİNE YAKIŞAN TUTUM GÖSTERİLMELİDİR

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir ziyaretleri kapsamında gittiği İYİ Parti İl Başkanlığı Binasında yaptığı konuşmada, AP Genel Kurulu’nda Türk bayrağını yırtan Yunan vekil Loannis Lagos’a sert tepki gösterdi:

  “Bunun alçaklık olduğunu düşünüyorum. İzmirliler bilir ki daha önce Türk bayrağına bu hakareti edenler buradan nasıl gittiler yine, İzmirliler bilir ki, yere düşen Yunan bayrağını kaldıran Türkiye’de bu eldir. Savaştığı bir ülkenin bayrağına karşı hakaret etmeyen bir Türk milleti, devleti ama buna karşılık parlamenter bile olsa daha evvel o bayrağa hakaret edildiğinde neler yaşandığını unutmuş bir alçak kişi. Şunu söylemek isterim 82 milyon biraraya gelir ve o bayrağı yırtan o eli kırar. İktidara sesleniyorum; derhal bu konuyla ilgili Türk devletine yakışan tutumu ve davranışı göstermelidirler. Türk devletinin itibarını iki paralık etmeye kimsenin hakkı yok.”

  MSB: AL SANCAĞIMIZIN ASİLLİĞİNİ VE GÜCÜNÜ GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

  Milli Savunma Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekiline tepki gösterdiği açıklamasında, “AP’de kirli elleriyle bayrağımıza saldıran çaresiz, şımarık çocuklara her yerde Al Sancağımızın asilliğini ve gücünü göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  <>