• Okullar tatil mi? 10 Şubat kar tatili olan iller hangileri

  Yurdun birçok bölgesi kara teslim oldu valilikler bir bir kar tatili haberlerini . Bugün (10 Şubat) başta Amasya, Niğde, Kayseri, Tokat, Erzurum ve Rize olmak üzere birçok ilde okullar tatil edildi.

  Meteorolojinin son tahminlerine göre özellikle Doğu ve İç Anadolu’da kar yağışı etkisini arttıracak. Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün birçok ilde okullar tatil edildi. 

  Yozgat’ın Çekerek ilçesinde kar tatili:

  Çekerek ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi. Çekerek Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle, 10 Şubat Pazartesi, ilçeye bağlı tüm eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

  Erzurum’da 20 ilçede okullar tatil: 

  Erzurum’da, olumsuz hava koşulları nedeniyle, 6’sında taşımalı eğitim olmak üzere 20 ilçede okullar tatil edildi.

  Valilikten yapılan açıklamada, Palandöken, Yakutiye, Aziziye, Çat, Aşkale, Pasinler, Tekman, Horasan, Karayazı, Köprüköy, Narman, Şenkaya, Hınıs ve Karaçoban’da olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm okul öncesi, ilköğretim, lise ile özel eğitim ve öğretim kurumlarının 10 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği duyuruldu.

  Yozgat’ın hangi ilçelerinde okul tatil: 

  Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi. Akdağmadeni Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle, 10 Şubat Pazartesi, ilçeye bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

  Niğde’de okullar tatil mi: 

  Niğde’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verildi. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, sosyal medya hesabından olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile ilçe, belde ve bağlı köylerde, 10 Şubat Pazartesi eğitime ara verildiğini duyurdu.

  Kayseri’de eğitime kar molası: 

  Kayseri ve bazı ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime yarın ara verildi. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, meteorolojiden alınan son verilerin değerlendirilmesi sonucunda Kayseri’nin merkez Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçeleri ile İncesu, Yahyalı, Develi, Sarız, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Tomarza, Akkışla ve Yeşilhisar ilçelerinde 10 Şubat Pazartesi eğitime ara verildiğini bildirdi. 

  Sinop ve Tokat’ta okullar hangi ilçelerde tatil: 

  Sinop’un Boyabat ilçesi ile Tokat’ın Başçiftlik ilçelerinde taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime ara verildi. Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçede taşımalı eğitim yapan okulların 10 Şubat Pazartesi tatil edildiği belirtildi.

  Kars’ta il genelinde okullar tatil:

  Kars’ta etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verildi. Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentteki olumsuz hava koşulları sebebiyle tüm okulların 10 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

  Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde okullar tatil:

  Büyükorhan ilçesinde kar yağışı dolayısıyla yarın için eğitime ara verildi. Büyükorhan Kaymakamlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü Büyükorhan merkez ve mahallelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

  Kayseri ve bazı ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi: 

  Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojiden alınan son verilerin değerlendirilmesi sonucunda Kayseri’nin merkez Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçeleri ile İncesu, Yahyalı, Develi, Sarız, Pınarbaşı ve Sarıoğlan, Tomarza, Akkışla ve Yeşilhisar ilçelerinde 10 Şubat Pazartesi günü eğitime ara verildiğini bildirdi.

  Nevşehir’de okullar tatil mi: Nevşehir’de etkisini sürdüren kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  Samsun ve ilçelerinde kar tatili: Samsun ve ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Samsun ile tüm ilçelerinde 10 Şubat Pazartesi günü okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

  Aksaray’da okullar tatil: Aksaray’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde okullar yarın tatil edildi.

  Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı dolayısıyla il ve ilçe merkezleri ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

  Gümüşhane’de etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

  Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte yaşanan kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma gibi olumsuz hava şartları nedeniyle il merkezi ve diğer ilçelerde taşımalı eğitimle birlikte özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi

  Sivas’ta okullar tatil edildi mi: Sivas’ta etkili olan yoğun kar yağışı, buzlanma ve şiddetli rüzgar nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

  Yozgat’a bağlı ilçelerde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

  Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Aydıncık, Çandır, Çayıralan, Kadışehri ve Sarıkaya ilçelerinde tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitime 10 Şubat Pazartesi ara verildiği bildirildi. 

  Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullar ile 17 ilçede bugün eğitime ara verildi. 

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, daha önce kar yağışı nedeniyle kent merkezinde taşımalı eğitime ara verildiği ancak devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki tüm okulların tatil edildiği belirtildi.

  Amasya’da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

  Çankırı’da eğitime kar molası: 

  Çankırı’da olumsuz hava koşulları nedeniyle 4 ilçede okulların tatil edildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma riskine karşı Bayramören, Yapraklı, Çerkeş ve Kurşunlu ilçelerinde 10 Şubat Pazartesi ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği ifade edildi.

  Kastamonu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullar ile 17 ilçede bugün eğitime ara verildi. 

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, daha önce kar yağışı nedeniyle kent merkezinde taşımalı eğitime ara verildiği ancak devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki tüm okulların tatil edildiği belirtildi.

  Yozgat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

  Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

  Sakarya’da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 ilçedeki taşımalı okullarda eğitime ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle 3 ilçenin bazı mahallelerinde taşıma yapılmayacağı belirtildi.