• İdlib’de hava saldırısı: 33 şehit| MGK Beştepe’de, CHP genel merkezde toplandı, Akşener programlarını iptal etti

  Hatay Valisi Rahmi Doğan, Suriye’nin İdlib şehrinde 33 askerin şehit olduğunu açıkladı.

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Beştepe’de acil toplantı yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kurmaylarıyla değerlendirme yapmak üzere parti genel merkezine geçti.

  HATAY VALİSİNDEN AÇIKLAMA: 29 ŞEHİT

  Hatay Valisi Rahmi Doğan, “İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye’ye aldık. Tedavileri devam ediyor” açıklaması yaptı.

  Doğan, yaptığı ikinci açıklamada 22 askerin şehit olduğunu açıkladı.

  Doğan üçüncü açıklamayı gece saat 02:00’de yaptı. Doğan yaptığı açıklamada, ağır yaralı 7 askerin daha şehit olduğunu ifade ederek, şehit asker sayısının 29’a çıktığını belirtti. Doğan, hastanelerde 36 yaralı askerin tedavi gördüğünü belirtti.

  Doğan, saat 03:45’te yaptığı açıklamada 33 askerin şehit olduğunu açıkladı. Doğan, yaralı askerler arasında hayati tehlikesi olan asker kalmadığını kaydetti.

  BEŞTEPE’DE TOPLANDI

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan, kuvvet komutanları ve güvenlik bürokrasisiyle acil toplantı yaptı ancak toplantıyla ilgili de henüz bir açıklama yapılmadı. 

  CHP’DE TOPLANTI, VEKİLLER HATAY’A GİDİYOR

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da aynı saatlerde yansıyan bilgileri değerlendirmek üzere parti genel merkezine geçti ve partideki kurmaylarıyla değerlendirme toplantısına başladı. CHP’li milletvekillerinin de saat 23.45 uçağıyla Hatay’a hareket ettiği öğrenildi.

  Suriye sınırındaki Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde çok sayıda yaralı getirildi. Hastanelerin çevresinde güvenlik kordonu oluşturulurken, vatandaşlar da hastane çevresinde toplandı. Hatay’dan gelen fotoğraflarda hastanelerdeki teyakkuz hali net biçimde görüldü. Şehit ve yaralı sayısı konusunda aynı saatlerde sosyal medyaya çok sayıda iddia yansıdı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib’de hayatını kaybeden Türk askerleri için başsağlığı mesajı yayımladı. 

  AKŞENER PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

  İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener İdlip’te meydana gelen gelişmelerle ilgili olarak sayın Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü. Akşener, Balıkesir programını iptal ederek, gelişmeleri takip ve değerlendirmek üzere Ankara’ya dönüyor.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve divan üyeleri gelişmeleri, parti genel merkezde takip ediyor.

  ÇAVUŞOĞLU, NATO GENEL SEKRETERİ İLE GÖRÜŞTÜ

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü.

  TWİTTER’A ERİŞİM SAĞLANAMIYOR

  Türkiye’de saat 23.30 itibariyle bazı kullanıcıların Twitter’a erişim sağlayamadığı bildiriliyor.

  KALIN O’BRIEN İLE GÖRÜŞTÜ

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Büyükelçi Robert O’Brien ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.