• Siyasilerden İdlib şehitleri için başsağlığı mesajı yağdı

  İdlib’de hayatını kaybeden Türk askerleri için birçok siyasi isim sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı yayımladı. 

  KILIÇDAROĞLU: ACI HABERLE YÜREĞİMİZ DAĞLANDI

  Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hatay Valimizden gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize, başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah Mehmetçiğimizi korusun.” ifadelerini kullandı. 

  AKŞENER: #ŞehitlerimizVar

  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de gelen şehit haberlerinin ardından Twitter hesabından başsağlığı mesajı yazdı. Akşener, “Türk Milleti’nin başı sağ olsun! Rusya destekli rejim güçlerinin Suriye, İdlib’deki vatan evlatlarımıza saldırısında #ŞehitlerimizVar. Vatan için şehadete eren kahramanlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Allah, ruhlarını şad, mekânlarını cennet eylesin” diye yazdı.

  ALBAYRAK: RABBİM ASKERLERİMİZİ KORUSUN

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Twitter hesabından yayınladığı mesajda, “Bu mübarek gecede aldığımız haberle ciğerimiz yandı. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Askerlerimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın” diye yazdı.

  İMAMOĞLU: YÜREĞİMİZİ YAKIYOR

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından başsağlığı dileklerini “İdlib’den gelen acı haberler yüreğimizi yakıyor. Şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum” diyerek iletti.

  YAVAŞ: İÇİMİZDEKİ FIRTINA DİNMİYOR

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu toprağın can yiğitleri şehit düştü. Yüreğimiz yanıyor, içimizdeki fırtına dinmiyor. Allah’ın rahmeti şehadete eren kahramanlarımızın üzerinde olsun. Türk Milleti kışı geçirse de yediği ayazı asla unutmamıştır, unutmayacaktır” diye yazdı.

  GÜL: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Twitter hesabından “Hepimizin gözü yaşlı, acımız çok büyük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” diye yazdı.

  BABACAN: İDLİB’DEN GELEN HABERLER YÜREĞİMİZİ DAĞLADI

  Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden eski başbakan yardımcısı Ali Babacan da taziye mesajında, “Acımız büyük, İdlib’den gelen haberler yüreğimizi dağladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum” dedi. 

  DEVLET BAHÇELİ: KARA VE HAVA OPERASYONU SÜRATLE İCRA EDİLMELİDİR

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, “Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir. İdlib’e kara ve hava operasyonu süratle icra edilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

  Hükümetin alacağı her kararın destekçisi olacağını açıklayan Bahçeli, “Esed ya pişman olacak ya bombaladığı topraklar ona ve çetesine mezar olacak. Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir. MHP hükümetin alacağı her kararın yanında duracak” şeklinde açıklamada bulundu..