• Devlet Bahçeli: Kim Hatay’a göz dikiyorsa o gözü oyarız

  Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı ’nin gündeminde İdlib saldırısı vardı. konuşmasında “Bu alçak saldırının içinde , İran vardır. Hepsi birden cinayet devriyesine çıkmışlardır.” dedi

  Bahçeli’nin konuşmasından satır başları;

  “ESAD VE ALÇAK DESTEKÇİLERİ KANIMIZI DÖKMÜŞTÜR”

  Şehitler tarihimiz ve talihimizin kilit taşlarıdır. Ölürsem , kalırsam gazi diyen bir milletin kolunu bükecek, boynunu eğecek, diz bağlarını çözecek bir güç yoktur.

  İdlib’de 27 Şubat 2020’de yaşanan şehitler milletimizi derinden yaralanmıştır. Esad ve alçak destekçileri kanımızı dökmüştür. Kim hangi saldırıyı yaparsa yapsın Türk milletinde akacak kan da bitmez ayağa kalkacak kahraman da eksilmez.

  “SALDIRININ İÇİNDE SURİYE, İRAN VARDIR”

  Bu alçak saldırının içinde Suriye, İran vardır hepsi birden cinayet devriyesine çıkmışlardır. Türk askerinin kanı bu husumet cephesi tarafından dökülmüştür. Niyazım o dur ki şehadetleri mübarek olsun. Zalimlerin kanı kurusun. TSK’ya yapılan her saldırıyı nefretle lanetliyorum.

  “ALLAH TEKTİR, ORDUSU TÜRK OĞLU TÜRK’TÜR”

  Allah yolunda öldürülenlere ölüler diyemeyiz. Allah tektir ordusu Türk oğlu Türk’tür. Türk milletine meydan okuyan yiğit evlatlarımıza silah çeken kim varsa dökülen kanlarda boğulmaya sonuna kadar mahkumdur. Erkeğinden kadınına aziz milletimizin her mensubu merttir, sabırlıdır, imanlıdır, yüreği vatan sevgisiyle yoğrulmuştur. Hiçbir zorba Türkiye’ye kanlı dişlerini geçiremez.

  Tarih bize diyor ki mücavir topraklarda komşu ülkelerde öne alınmamış krizler, iç kargaşalar bir virüs gibi yapılıp eninde sonunda ülkemize bulaşacaktır. Türk savunma alanı oluşturuyoruz. Bu savunmayı yapamazsak tereddüt edersek herkesi uyarıyorum ki Anadolu’yu teslim ederiz.

  SPUTNİK’İN ‘ÇALINAN ŞEHİR HATAY’ HABERİNE TEPKİ

  Rusya’nın bir haber sitesinde “Çalınan Şehir: Hatay” başlıklı verilen habere tepki gösteren Bahçeli, şöyle konuştu:

  “İdlib Hatay’ın dibindedir. Hatta tarihsel olarak mündemiçtir. İdlib’den geri çekilirsek eninde sonunda Hatay’dan olmamız kaçınılmazdır. Böyle olursa Suriye’deki kaosun Anadolu’ya ithali de mukadderdir. Evimizin önü yanarken omuz silkersek milli onurumuzdan ve milli ömrümüzden mahrum kalırız.

  Bu utanmazlıktır, mütecaviz bir Moskov oyunudur. Hatay Türk milletinin ve Türkiye’nin kardeşlik köprüsü, ayrılamaz, koparılamaz, vazgeçilemez zümrüt örtüsüdür. Kim Hatay’a göz dikiyorsa o gözü oyarız, kim el uzatıyorsa o eli kökünden keseriz. Hatay’ı tartışmaya açmak, Hatay üzerinde kuşkular uyandırmak cinayettir, hıyanettir, rezalettir ve emel sahipleri karşılarında Türk milletinin tamamını bulacaklardır.”

  “Hatay bizim.” diyen rejimin, Suriye’yi 402 yıl egemenliği altında tutan cihan imparatorluğunu ne çabuk unuttuğunu soran Bahçeli, şunları kaydetti:

  “Ne işimiz var Suriye’de?’ gürültüsü koparan aymazlar, bu hakikatten haberiniz var mıdır? ‘Niye Libya’dayız?’ diyenler, 494 yıl orada bulunduğumuzun farkında mısınız? Yoksa safa mı yatıyorsunuz? 459 yıl Mısır’da, 402 yıl Irak’ta, 402 yıl Ürdün’de, 402 yıl Filistin ve İsrail’de, 402 yıl Lübnan’da, 401 yıl Yemen’de, 400 yıl Bahreyn’de, 400 yıl Birleşik Arap Emirlikleri’nde, 400 yıl Katar’da, 399 yıl Suudi Arabistan’da, 397 yıl Sudan’da, 381 yıl Kuveyt’te, 350 yıl Somali’de, 308 yıl Tunus’ta, 303 yıl Cezayir’de hangi kudret sahibi imparatorluğun hükmünün geçtiğini aklını ve aidiyet bilincini kaybetmiş güruh biliyor mu? Sayın Kılıçdaroğlu ve ipini ele vermiş siyasi çürükler sizin bunlara dair bir fikriniz var mıdır? Şayet varsa kimlerin hizmetkarısınız, kimlerin hizasındasınız? Hadi yok diyelim, o zaman ne işiniz var Türkiye’de ne arıyorsunuz siyasette?”

  Atatürk’ün, Misakımilli sınırlarıyla ilgili sözlerini de aktaran Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, şimdi anlıyor musun niye İdlib’deyiz? Niye Suriye’deyiz? Niye Libya’dayız? Bize değil, aziz Atatürk’e kulak ver. Bizi duymuyorsan bari Atatürk’ü duy, bari muhterem hatırasına riayet et.” dedi.

  “ŞEHİTLER TEPESİNİ BOŞ TUTAN TÜRKİYE’Yİ BOŞA DÜŞÜRÜR”

  Devlet Bahçeli, “Şehitler tepesini boş tutan Türkiye’yi boşa düşürür, Türk düşmanlarına meydanı boşaltarak teslim eder. Bize göre bunun adı vatana ihanet, şühedaya hakarettir. Sayın Kılıçdaroğlu, bu sözü söylerken hiç mi gocunmadın? Hiç mi pişmanlık duymadın?” ifadelerini kullandı.