• “Alaaddin Çakıcı ile Sedat Peker’i ‘hatırlı dost’ barıştırdı” iddiası

  İnfaz Yasası ile tahliye olan Alaattin Çakıcı ile tahliyeden aylar önce Türkiye’den ayrılan Sedat Peker ‘in arasında olduğu söyleniyordu. Sözcü yazarı Saygı Öztürk iki organize suç örgütü liderinin arasında geçenleri kaleme aldı. Öztürk, iki ismin arasında ortak bir dostun girdiğini ve telefonlar görüşerek aradaki problemleri çözdüğünü iddia etti.

  Alaaddin Çakıcı ile Sedat Peker arasındaki gerilimi araya giren ‘hatırlı dost’ bitirdi. Çakıcı ve Peker telefonda uzun uzun konuşup tekrar ‘abi-kardeş’ oldu. Çakıcı ile Peker’i barıştıran ‘hatırlı kişi’ kim? Çakıcı, Sedat Peker içen ne demişti? Peker’in Çakıcı’ya cevabı ne olmuştu?..

  İşte Saygı Öztürk’ün köşesinden ayrıntılar… 

  Aralarındaki husumetin nedeni ne?

  Alaattin Çakıcı’nın cezaevinde bulunduğu dönemde, çok sevdiği arkadaşlarından bazıları cezaevinde öldürülmüştü. Bunun sorumlusu olarak da Sedat Peker gösteriliyordu. O yüzden, Çakıcı ile Peker’in aralarının olduğu belirtiliyordu. Çakıcı’nın cezaevinden çıkmasından sonra büyük çatışmaların olması bekleniyordu. (…) Özellikle Peker’in yayınladığı bazı videolarında isim vermese de Çakıcı’yı hedef aldığı sosyal medyada dolaşıyordu. Bu durum, Çakıcı ile Peker grupları arasında her an silahlı çatışmanın çıkacağı biçiminde yorumlanıyordu.

  ‘İkisinin de saygı duyduğu dost’ devreye girince

  Çakıcı ile Peker arasında çatışma çıkacağına ilişkin söylentiler devam ederken, “iki tarafın da dostu” olan ve ikisinin de saygı duyduğu kişinin devreye girdiğini, taraflar arasında var olan anlaşmazlığı giderdiğini öğreniyorum.

  Telefonda uzun uzun konuştular ve sorun bitti

  Bu gelişmeyi tarafların yakın çevreleriyle konuştuğumda da doğruladılar. Bu gelişme kuşkusuz polisi de rahatlattı. ‘Hatırlı dost’un devreye girmesiyle Çakıcı ile Peker telefonla uzun uzun konuşup söylentilere ve geçmişte yaşananlara açıklık getirdiler. 

  Aralarında abi-kardeş ilişkisi başladı

  Uzun süredir aralarında bir diyalog olmadığı için özellikle bu kişilerin etrafındakilerin sağda-solda konuşmaları, büyük bir çatışmanın çıkacağı şeklinde yorumlanıyordu. Ama, ‘hatırlı dost’un devreye girmesi, tarafları bire bir konuşmasından sonra aralarında “Abi-kardeş” ilişkisinin başladığını öğreniyorum. İşte son durum böyle.

  Sedat Peker yakında Türkiye’ye dönecek

  Kesin olan şu ki: Çakıcı ile Peker arasında o konuşmadan sonra bir sorun kalmadı. Peki Sedat Peker, Türkiye’ye ne zaman dönecek? Dönüş tarihi henüz belli değil. Ama çok da uzun sürmeyeceğini sanıyorum.

  ‘Ancak küçük Sedat’a prezervatif giydirirler’

  Yeni af yasası ile Alaattin Çakıcı’nın serbest kalacağı haberleri sosyal medyanın gündemine otururken Sedat Peker hakkında ‘korkup kaçtı’ iddiaları ortaya atıldı. Sosyal medyada Alaattin Çakıcı’nın “Zamanı gelince vatana ihanet edenlerle bir olan herkese İstanbul sokaklarında etek giydireceğim” sözü paylaşıma sokuldu. Peker de yayınladığı bir video ile “Şahsımla ilgili ağaları, paşaları, kralları, ejderhaları her kim olursa olsun, hepsi yan yana gelseler de yapabilecekleri tek şey, bana giydirecekleri tek şey, küçük Sedat’a prezervatif giydirirler! Başka da hiç bir şey yapamazlar. Beni öldürmek belki mümkündür, ama beni küçültmek asla mümkün değildir” dedi.

  TIKLAYINIZ: VİDEO – Sedat Peker’e Sakarya’dan seslendi: Ben sana o kılıfı giydireceğim