• Sevilay Yılman: Fatih Tezcan beni arayarak tehdit etti

  HaberTürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, Atatürk’e hakaret eden ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla suçlarından hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Fatih Tezcan’ın kendisini arayarak tehdit ettiğini yazdı.

  Yılman yazısının sonuna eklediği notta, “Bu arada tam yazıyı bitirip editöre yollamak üzereydim ki… Twitter’daki hesabımdan kendisiyle ilgili yapılmış bir paylaşımı RT ettiğimden dolayı Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu! Bilindiği gibi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam soruşturma başlattı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından… Özel telefonumdan açık açık şahsımı tehdit ederek korkutmaya çalışan Tezcan ile ilgili bu bilgiyi de soruşturmayı başlatan yetkililerin dikkatine sunuyorum… Birileri bu adama Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, Muz Cumhuriyeti olmadığını lütfen öğretsin…” ifadesini kullandı.

  Yılman’ın “Ne farkı var FETÖ’cülerin yaptıklarından!” başlıklı yazısının bir kısmı şu şekilde:

  “FETÖ’nün hem yargı/emniyet hem de devlet yönetiminde, medyada hakim olduğu zamanları hatırlıyor musunuz?

  Sinsice ellerine geçirdikleri etkin kadroları ve medyaları sayesinde bir “Korku İmparatorluğu” kurmuşlardı…

  İsimleri lazım değil…

  Zira kim olduklarını siz çok iyi biliyorsunuz…

  Şimdi bir kısmı cezaevinde bir kısmı ise yurt dışında firarda olan her biri ayrı “Ali Kıran Baş Kesen” o tipler işte o korku imparatorluğunun gücü ile kah ekranlardan kah sosyal medyadan ya da gazetelerinden korku salıyor; “Akıllı olun! Yoksa aklınızı alırız!” türünden tehditler savuruyorlardı…

  Ekran ekran gezen ve; “Kimse bu ülkede darbe yapmayı hayal etmesin! Kim ki böyle bir düşünceye meyleder… Karşılığını çok fena öder!” falan diye salvolar yapanlar sonunda kendileri darbe yapmaya kalkıştılar!

  Uzatmayayım… Sadede geleyim…

  Bunların dönemi bitti sanıyorduk…

  Bitmemiş meğer…

  Varlardı zaten FETÖ’cülerinkini aratmayan bu yeni tür; “Ali Kıran Baş Kesen” tipler ama son zamanlarda iyice azıttılar.

  Arkalarında olduklarını iddia ettikleri iktidar gücüyle onlarınkini aratmayacak tehdit ve şantajlarla toplumu kışkırtarak birbirine kırdırmak istiyorlar.”

  Yılman daha sonra attığı tweete ise şu açıklamalarda bulundu:

  Yalancı da,ahlaksız da sensin!

  Bal gibi tehdit ettin.

  Elinde malzemen yok kadınlığıma saldırdın!

  Bel altından vurarak korkutmak istedin!

  Üstüne yaptığın alçaklığı yazmaman için bir de adımı vermeden buradan tehdit ettin!

  Azıcık şerefin haysiyetin varsa itiraf edersin!”

  <>

  İLAHIYATÇI CEMİL KILIÇ DA, TEZCAN’IN KENDİSİNİ TEHDİT ETTİĞİNİ AÇIKLADI

  İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, Fatih Tezcan’ın kendisi için sosyal medyada şu tehdit mesajını yayınladığını açıkladı:

  “Seni yine canlı yayına çağırıyorum Neo-Münafık Cemil Kılıç. Ama bu kez Emevi’den kotarma ideolojini değil, bana ‘Türk ve İslâm düşmanı’ diye yazan ellerini çürütmek için… Umarım bir yerde görürüm de Müslüman bir Türk’e bu hakareti etmenin sonucunu öğretirim.”

  Kılıç, Tezcan’a yanıt olarak, “Şu Fatih Tezcan denilen; Türk, İslam ve Atatürk düşmanı, bir zaman evvel bana meydan okuyup televizyonda düelloya çağırmıştı. Hangi vasıfla yapabilmişti, hayret etmiştim. Bugün daha çok hayret ediyorum” diye yazdı.