• İşte siyasilerin 19 Mayıs mesajları

  ’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın dönümü nedeniyle kişisel sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

  İşte siyasilerin 19 Mayıs paylaşımları:

  CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN:

  “Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.”

  İYİ PARTİ’DEN 19 MAYIS VİDEOSU

  İyi Parti, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir video hazırladı. Video’da Akşener’in seslendirdiği bir dörtlük de yer aldı. 

  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in de sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Atatürk’ün Samsun’a çıkışı animasyon şeklinde verildi. Akşner video sosyal medya hesabından, “Hüznümüz de bir, sevincimiz de bir… Dünümüz de bir, yarınımız da bir… Birlikte atıyor yüreklerimiz… Çünkü, AYNI GEMİDEYİZ” ifadeleri ile paylaştı. 

  CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:

  “Mustafa Kemal Atatürk’un gençlere emanet etmek üzere, Cumhuriyet düşüyle çıktığı yürüyüşün, 19 Mayıs 1919’un 101. Yıl dönümündeyiz.

  Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs, emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 101 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır.

  Kovid-19 salgın hastalığının yaşandığı bugünlerde, sağlık sorunlarının yanı sıra saray iktidarının neden olduğu ekonomik buhran ile de karşı karşıyayız. Ancak unutmayın ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla bu ülkenin evlatlarının hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin… Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimize, geleceğimizi de emanet etmiştir. Gençlerimizin de bu inançla hareket etmesi, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkemizden taviz vermeden, ülkemizin yarınlarını inşa etmesi gerekir.

  İnanıyorum ki onlar, aynı azim ve kararlılıkla Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

  İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER:

  “Hüznümüz de bir, sevincimiz de bir… Dünümüz de bir, yarınımız da bir… Birlikte atıyor yüreklerimiz… Çünkü, AYNI GEMİDEYİZ. #19Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!”

  Adalet ve Demokrasi Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan:

  “Bağımsızlığımıza giden yolda, 19 Mayıs 1919’da attığı ilk adımla bize öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

  GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU:

  “Tüm mazlum milletlere umut ve ilham kaynağı olan destansı bir mücadelenin meşalesi #19Mayıs, kutlu olsun!”

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu:

  “Kalmasın gözün arkada… Fikri hür, vicdanı hür gençler geliyor.”

  AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK:

  “101 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesini aynı inanç ve kararlılıkla gelecek nesillerimize aktarmak gayretindeyiz. Anadolu’yu bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. #19Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

  SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN ALTUN:

  “Gençlik, toplum için yeni olan gerçeği görebilme, şartları aşma kabiliyetidir. Bandırma Vapurunun Samsun’a vardığı 19 Mayıs 1919’da bu ruha sarıldık. Milli Mücadelenin fiili başlangıcı, büyük umut gününden ilham alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.” Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş:

  “Kurtuluşun ilk adımı, Cumhuriyetimize giden yoldaki büyük umut; 19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş kahramanlarımıza minnetle… Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.”

  CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN

  Kalın, “Geceye bir demet güzellik bırakalım” notuyla dalgalanan Türk bayrağı videosu paylaştı.